9 marca 2021 roku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Uczniów Klas Drugich pt.: „Uśmiechnięte wiersze Tomka Nowaczyka”.

Mateusz i Marysia trzymają dyplomy i nagrody za udział w konkursie recytatorskim

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów - Marysia Kopienka i Mateusz Wolsztyński. W finale konkursu znalazło się 24 uczestników z 12 szkół powiatu kościańskiego.
W tym roku konkurs organizowany był w nieco innej formie, a jego finał, ze względu na pandemię, odbył się zdalnie. Uczniowie nagrywali filmiki z recytacją wybranego wiersza autorstwa kościańskiego artysty, pana Tomka Nowaczyka, twórcy książki dla dzieci „Gupik ma szczęście”.
Wyróżnienie w konkursie uzyskał Mateusz Wolsztyński - uczeń klasy 2a, który recytował wiersz „Krowa i łaty”. Gratulujemy!

Bożena Okupniczak