W dniach 19 i 22 marca przedszkolaki z grup 0a i 0b ze Starej Przysieki Drugiej wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania zimy – powitania wiosny”.

Powitanie wiosny u młodszych przedszkolakówjpgPowitanie wiosny w grupie 0ajpg

Było to bardzo oczekiwane przez wszystkich wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęto dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów przedszkolaki szukały oznak kolejnej pory roku; poznawały również piosenki o tematyce wiosennej.
Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Wszyscy pojawili się w przedszkolu w ubraniach w wiosennych kolorach. Były tańce, śpiewy, quizy i mnóstwo zabawy. Dzieci obejrzały także prezentację na temat pierwszych oznak wiosny. Najbardziej oczekiwaną przez maluchy z grupy 0b atrakcją był spacer wokół szkoły. Przedszkolaki wraz ze swoją panią wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach marzannę; stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że rozgości się na dobre.

wychowawczynie
Natalia Ornoch
Kamila Czamańska