W niedzielę 14 marca przypadał światowy Dzień Liczby π. Z tej okazji w marcu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej mieli okazję, przez wspólne działania, przekonać się, że matematyka to nie tylko trudne zadania, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Gra Tajemnice matematykiPlakat Matematyka w życiu codziennym wykonany przez Zosię Wawrzyniak i Zosię Sadowską Zagadka matematyczna

Szalony naukowiec w formie escape room zaprosił ich do odnalezienia tajemniczego kodu do skarbca. Uczniowie sprawnie rozwiązywali zadania i łamigłówki; dla wszystkich klas, które podjęły to matematyczno– detektywistyczne wyzwanie, zakończyło się ono sukcesem.

Pokój z zagadkami Szyfr Cezara

Link do gry Zagadki matematyki

Równie znakomicie uczniowie poradzili sobie z poszukiwaniem „matematyki wokół nas”, czego efektem są bardzo ciekawe plakaty i prezentacje przygotowane przez dzieci.

Plakat Matematyka w życiu codziennym wykonany przez Alana MarkowskiegoPlakat Matematyka w życiu codziennym wykonany przez Karolinę Piotr i Zosię MarcinkowskąPlakat Matematyka w życiu codziennym wykonany przez Nadię Kaczmarek i Gabrysię Stróżyńską

Plakat Matematyka w życiu codziennym wykonany przez Oliwię WielowiejskąPlakat Matematyka w życiu codziennym wykonany przez uczniów klasy 4a

"Matematyka w życiu codziennym" - Prezentacje uczennic klas 7

Dodatkowo chętni uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie fotograficznym “Matematyka w obiektywie” i wykonać zdjęcia zainspirowane matematyką. Najlepsze prace konkursowe już wkrótce zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy naszym szkolnym matematykom za zaangażowanie i już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

Magdalena Jąder - Cwojdzińska
Joanna Poprawiak
Joanna Banaszak