W poniedziałek 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody tego dnia przyczyniają się do pogłębiania szacunku do wody, która często bywa marnowana. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Docenianie wody”.

Plakat Dbajmy o wodęPlakat Oszczędzaj wodę ratuj ziemięPlakat Oszczędzajmy wodę

Uczniowie klas 4-8 mieli możliwość zapoznania się z informacjami na temat wody; osoby chętne mogły natomiast w sposób aktywny włączyć się w obchody, wymyślając hasła namawiające do jej oszczędzania.

Plakat Krany zakręcajmy wodę oszczędzajmyPlakat Suszę pokonajmy wodę oszczędzajmyPlakat Zbieraj wodę która spada z nieba

Pamiętajmy! To, jaką wodę będziemy mieć, zależy od każdego z nas. OSZCZĘDZAJMY WODĘ!

Magdalena Szczepaniak-Krupa