Okres Świąt Wielkanocnych to czas, kiedy w przyrodzie wszystko budzi się do życia; to czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Jedną z tradycji wielkanocnych jest „zajączek”.

Szukanie ZajączkaKażdy ma swój koszyczekHurraPrzedszkolaki z grupy 0a ze swoimi koszyczkami

Według niej ten sympatyczny zwierzak przynosi słodycze do gniazdek, które dzieci wcześniej przygotowują. W tym roku święta przypadają w trudnym dla wszystkich momencie. W związku z tym młodszych i starszych przedszkolaków zajączek odwiedził trochę wcześniej. Dzieci przyniosły do przedszkola koszyczki, do których przygotowały sianko. Jednak pewnego dnia koszyki zniknęły, ktoś je zabrał i ukrył… Ileż było emocji i frajdy, kiedy przedszkolacy ich szukali. Na szczęście znaleziono swoje słodkie niespodzianki! Zając odwiedził wszystkie dzieci – i te grzeczne, i te trochę mniej grzeczne 

Najmłodsi z koszyczkami od ZajączkaPrzedszkolaki z grupy 0a ze słodkimi upominkami

Kamila Czamańska
Natalia Ornoch