Pod takim hasłem 19.04.2021 roku odbył się trzeci Powiatowy Konkurs Przyrodniczy, w którym uczniowie szkół podstawowych powiatu kościańskiego mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz Powiat Kościański, który był fundatorem nagród głównych.

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy mapa z krainami PolskiUczestnicy konkursu przyrodniczego podczas wykonywania zadań

W tym roku konkurs odbył się w formie online. Otwarcia i powitania przybyłych gości dokonała dyrektor szkoły pani Małgorzata Pawłowska-Górna. W konkursie wzięło udział 7 uczniów z 4 szkół podstawowych. Mieli oni do rozwiązania arkusz, który zawierał 30 zadań przygotowanych przez nauczycielki: panią Katarzynę Główczak i panią Magdalenę Szczepaniak-Krupę. Zadania (otwarte i zamknięte) dotyczyły zagadnień teoretycznych i praktycznych oraz wymagały umiejętności rozwiązywania zagadnień problemowych. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali opiekunowie uczestników, a od strony technicznej wspierała ich pani Joanna Poprawiak.

Nagrody i dyplomy dla uczniów którzy zajęli czołowe miejca w konkursie

Komisja Konkursowa wyłoniła trzech laureatów:

I miejsce – Jakub Jóźwiak Szkoła Podstawowa Stara Przysieka Druga
II miejsce - Magdalena Stężycka Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan
III miejsce - Wiktoria Adamczak Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

Nagrody i dyplomy zostały dostarczone do szkół.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i już zapraszamy na kolejne zmagania przyrodnicze w przyszłym roku.

Organizatorzy