Dnia 21.05.2021 r. grupy 0a i 0b ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej świętowały Dzień Patrona Szkoły. Wychowawczynie zapoznały przedszkolaków z postacią Arkadego Fiedlera, jego życiem, twórczością i pasją.

Dzień Patrona Szkoły w grupie 0aPPrzedszkolaki z książką A.Fiedlera

Dzieci odbyły wirtualny spacer po znajdującym się w Puszczykowie muzeum patrona. Grupa 0b wybrała się na spacer połączony z podziwianiem piękna natury oraz oglądała książkę pt.: ,,Arkady Fiedler podróżnik i literat”. Natomiast grupa 0a wysłuchała ciekawostek na temat życia Arkadego Fiedlera oraz zobaczyła na mapie świata, jakie kontynenty i kraje odwiedził.

Natalia Ornoch
Kamila Czamańska

 

O patronie pamiętali również uczniowie klas 1 - 8, którzy mogli zapoznać się z jego twórczością na każdej z piątkowych lekcji. Nauczyciele rozpoczynali bowiem swoje zajęcia od odczytania fragmentów książek autorstwa Arkadego Fiedlera. Starsi i młodsi z zapartym tchem wsłuchiwali się w historie ukazane na kartach utworów takich jak: „Zwierzęta z Lasu Dziewiczego”, „Mały Bizon”, „Wyspa Robinsona”, „Motyle mojego życia”, „Dywizjon 303” oraz „Dziękuję Ci kapitanie”.
Ponadto bibliotekarka szkolna przygotowała wirtualną gazetkę (na zespole „Biblioteka” na platformie Microsoft Teams) poświęconą patronowi oraz udostępniła link do nagrania z uroczystości nadania szkole imienia Arkadego Fiedlera.

Marlena Maria Stróżyńska