8 czerwca 2021r. odbył się finał Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkoły podstawowej. Zmagania objął swym patronatem Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla.

Uczniowie w trakcie rozwiązywania zadań na konkursie matematycznym

Konkurs przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych: dla klas 4-6 oraz 7-8. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Filip Frąckowiak, Jakub Jóźwiak i Piotr Pawlik (z klasy 6b) oraz Wiktoria Galus, Hubert Nadobnik i Antoni Sadowski (z klasy 8a).
Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali: w młodszej grupie wiekowej – Jakub Jóźwiak (I miejsce), a wśród uczniów klas 7,8 – Hubert Nadobnik (I miejsce) i Antoni Sadowski (II miejsce). Chłopcy pokazali duże umiejętności matematyczne oraz udowodnili, że każde, nawet niełatwe, zadanie da się rozwiązać.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Magdalena Jąder - Cwojdzińska

Ortograficzny sukces!

Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej była gospodarzem XXI GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO POD PATRONATEM BURMISTRZA ŚMIGLA pod hasłem „Zostań mistrzem ortografii"
Zgodnie z tegorocznymi ustaleniami ortograficzne zmagania odbyły się w pięciu szkołach macierzystych gminy Śmigiel, natomiast komisja konkursowa pracowała w szkole odpowiedzialnej za przygotowanie konkursu. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach. Wśród uczniów klas 4-6 zwyciężyła Anna Stróżyńska ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej, wicemistrzem została Lena Nowak ze szkoły w Śmiglu, a Bogna Sadowska, również ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej, zajęła trzecie miejsce. W starszej grupie uczniów klas 7 i 8 tytuł „Mistrza ortografii” uzyskała Dominika Dajewska ze szkoły w Starym Bojanowie. Na drugim miejscu uplasowała się Nikola Zapłata ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej, a trzecie miejsce przypadło Annie Nowak ze szkoły w Śmiglu.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Biuro Poselskie Posła na Sejm RP pana Grzegorza Rusieckiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Mariola Frąszczak