W maju odbył się gminny konkurs plastyczny organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu.

Nagrodzony Borys Lorek

Hasłem przewodnim było pytanie: „Gdzie w naszej gminie mogliby mieszkać bohaterowie baśni braci Grimm i H. Ch. Andersena?”. Uczeń Borys Lorek z klasy 3W szkoły filialnej zajął w konkursie II miejsce; w swojej pracy zaprosił brzydkie kaczątko do Chełkowa.

Gratulujemy.

„RODZINA JEST W ŻYCIU OPARCIEM, CZYMŚ CO CHRONI, CO DAJE SIŁĘ” – S. Loren

Uczniowie klasy 3W bardzo chętnie reprezentują szkołę w różnych konkursach plastycznych. W czerwcu wzięli udział w II edycji wojewódzkiego konkursu „Z rodziną najlepiej”. Uczniowie wykonywali prace z dużym zaangażowaniem – wykazali się wiedzą na temat stosowania różnych technik plastycznych, zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności twórcze. Najważniejszym momentem była jednak dyskusja, która wywiązała się podczas wykonywania prac: znaczenie rodziny w ich życiu. Uczniowie przekonali się, że pomimo upływu czasu i ogromnych zmian dokonujących się na świecie rodzina odgrywa kluczową rolę w życiu każdego człowieka.

Prace konkursowe wykonane przez uczniów klasy 3w

Renata Frąckowiak