Oddziały przedszkolne ze szkoły w Wonieściu i Starej Przysiece Drugiej uczestniczyły w projekcie pt. „Przedszkolak na sportowo”.

Dzieci z grupy 0aP malują swoją ulubioną dyscyplinę sportowąPrzedszkolacy z własnoręcznie wykonanymi medalamiSkoki w workachWyścigi rzędów

Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z wierszem „Elementarz sportowy”. Podczas zajęć było dużo zabaw ruchowych oraz zagadek o sporcie. Wychowawczynie wyjaśniły znaczenie zasady „fair play”. Najmłodsi mogli obejrzeć książeczki o sporcie, dowiedzieli się, że dyscypliny sportowe dzielą się na zimowe i letnie; później malowali farbami (przedstawiali siebie jako sportowców) i wykonali „zdrowy talerzyk dla sportowca”.

Najmłodsi rysują plakat sportowca piłkarzaNajmłodsza grupa przygotowała zdrowy talerzyk dla sportowcaPrzedszkolaki z grupy 0aP z medalami

W kolejnych dniach najmłodsi uczniowie mogli spróbować swoich sił w turnieju sportowym, który odbył się w sali gimnastycznej i na świeżym powietrzu. Dzieci wykonały dla siebie medale. Wiadomo, każdy chciał mieć złoty! Nie obyło się bez przypomnienia „Piramidy żywienia” i zasad dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. W chwili relaksu oglądano bajkę „Bolek i Lolek - zawody sportowe”. Ponadto młodsza grupa wykonała plakat „Sportowca-piłkarza” i wycinała oraz układała puzzle „Mały sportowiec”. Na koniec tygodnia dzieci śpiewały sportowe piosenki (m.in. „Olimpiada w Jarzynowie”). Podsumowaniem zajęć był quiz utrwalający zdobytą wiedzę.

Dzieci skaczą przez wyspyGotowi do bieguMali pilkarze

Ta forma zajęć wszystkim przypadła do gustu. Każdy przedszkolak wie, że żeby być zdrowym, trzeba dużo się ruszać!

Kamila Czamańska
Natalia Ornoch
Wanda Olejnik