18 czerwca, przed meczem reprezentacji Polski z Hiszpanią, Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować Dzień Kibica. Uczniowie mieli za zadanie wcielić się w role prawdziwych kibiców i pokazać, jak zagrzewają drużynę piłkarzy do boju.

Uczniowie klasy 1a w strojach kibicówUczniowie klasy 3a z Wonieścia w strojach kibicówUczniowie klasy 3b w strojach kibicówUczniowie klasy 2a w strojach kibiców

W tym dniu w szkole dominowały barwy: biel i czerwień. Odważni uczniowie wymalowali swoje twarze. Klasy zaprezentowały swoje hasła zagrzewające do boju. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 1a, której hasło kreatywnością i sposobem prezentacji niejednemu zawodnikowi dodałoby otuchy. Natomiast klasa 3b swoje hasło wyśpiewała i dodatkowo zadbała o oprawę sali lekcyjnej.

Przedszkolaki z grupy 0aP w strojach kibicówPrzedszkolaki z grupy 0bP w strojach kibicówUczniowie klasy 1a z Wonieścia w strojach kibicówUczniowie klasy 3a w strojach kibiców

Uczniowie klasy 4a w strojach kibicówUczniowie klasy 4b w strojach kibicówUczniowie klasy 6a w strojach kibiców

Uczniowie klasy 6b w strojach kibicówUczniowie klasy 7a w strojach kibicówUczniowie klasy 7b w strojach kibicówUczniowie klasy 8a w strojach kibiców

Pamiętajmy, że prawdziwy kibic jest ze swoją drużyną nie tylko wtedy, kiedy odnosi ona sukcesy, ale również, kiedy ponosi porażki. Za przykładem klasy 1a ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej kibicujmy wymyślonym przez nich hasłem:

„POLSKA MISTRZEM,
POLSKA PANEM,
ZAWSZE BĘDĘ
POLSKI FANEM!
PEPSI-COLA,
COCA-COLA!
POLSCY CHŁOPCY
STRZELĄ GOLĄ”

Być może będzie tak, jak wykrzyczała klasa 7a: „Odwrócimy tabelę i Polska będzie na czele!”. Tego życzymy sobie wszyscy.

Opiekun SU
Katarzyna Główczak