Klasy trzecie ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej wybrały się na jednodniową wycieczkę do Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Wybór miejsca nie był przypadkowy.

Oglądanie eksponatów w muzeumUczniowie klasy 3b pozują w muzeum Arkadego FiedleraUczniowie klasy 3aP na tle kamiennego posągu w Muzeum Arkadego Fiedlera

W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z sylwetką naszego patrona, jego pasją podróżniczą i twórczością literacką. Na terenie muzeum dzieci spotkały się z synami i wnukiem podróżnika, którzy w ciekawy sposób przybliżyli im postać Arkadego Fiedlera, przedstawili pamiątki przywiezione przez niego z podróży. Dzieci miały okazję posiedzieć w piramidzie, która jest miejscem o szczególnej mocy, ponieważ skupia się tam kosmiczna energia, a człowiek poddany jej dobroczynnemu działaniu staje się zdrowszy i szczęśliwszy. Szczególny zachwyt wzbudziła replika statku Santa Maria. Statek ten jest symbolem nie tylko Wielkiej Przygody, ale także otwarcia na świat, przełamywania trudności i poszerzania horyzontów. Uczniowie wrócili bogatsi o nową wiedzę i doznania.

Uczennice klasy 3a pozują na tle kolekcji motyliUczniowie klasy 3a na statku Santa Maria

Donata Kowalczyk
Magdalena Zapłata