22 czerwca odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3 z sierż. sztab. Pauliną Piechowiak - przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Pani policjantka odwiedziła szkołę na zaproszenie pedagoga szkolnego w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.

Klasa 1 z Policjantką i otrzymanymi odblaskamiKlasa 2 z Wychowawcą i Policjantką na tle radiowozuMłodsi przedszkolacy pozują do zdjęcia z maskotką sierżantem Pyrkiem

Klasa 3b z Policjantką na tle radiowozuNajmłodsi z zaciekawieniem słuchają Pani policjantkiKlasa 3a z sierżantem Pyrkiem

Pani Piechowiak przypomniała uczniom, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, co zrobić, gdyby ktoś obcy chciał zrobić dziecku krzywdę lub je uprowadzić; omówiła zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych oraz zachowania się dziecka w przypadku zagubienia. Wyjaśniła również, dlaczego warto ustalić z rodzicami „tajne hasło” oraz podała przykłady sytuacji, w których może ono się przydać. Uczniowie klas 2 i 3 zapoznali się z nowymi przepisami korzystania z hulajnogi elektrycznej i innych pojazdów (tj. deskorolki, rolek, roweru czy zwykłej hulajnogi). Na koniec każda grupa mogła obejrzeć radiowóz policyjny oraz posłuchać sygnałów dźwiękowych, jakich używają policjanci podczas pracy. Wszystkie dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z sierżantem Pyrkiem, a klasa pierwsza i odziały przedszkolne otrzymały odblaski.

Odział przedszkolny z Wchowawcą i Policjantką na tle radiowozuPrzedszkolaki siedzące wewnątrz radiowozuPróba rozerwania kadanek przez chłopców

Marta Bosy