Recycling baterieNasza szkoła wzięła udział w IX Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”.
Poprzez selektywną zbiórkę odpadów dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie szkoły podstawowej przyczynili się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Przekazane baterie trafiły do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem S.A., gdzie zostaną poddane procesom recyklingu i odzysku.
Z dumą informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej w kategorii średnich szkół otrzymała wyróżnienie specjalne i bon na kwotę 100 złotych (232 kg zebranych baterii) oraz wyróżnienie i nagrodę w postaci kuponu o wartości 50 zł (zbiórka telefonów). Natomiast Szkoła Filialna w Wonieściu w kategorii małych szkół otrzymała wyróżnienie specjalne i bon na kwotę 300 złotych (331 kg zebranych baterii).

Wszystkim uczestnikom zaangażowanym w zbiórkę wybranych odpadów serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnej edycji.

Kamila Czamańska
Wanda Olejnik