Blanka z Zalasowa (woj. małopolskie) musi mierzyć się z bardzo trudną chorobą. Mimo to, jak twierdzi jej mama, jest wesołą, pogodną, uśmiechniętą dziewczynką. Pokornie przyjęła to, że w jej główce "mieszka robaczek", którego nie da się usunąć – tak rodzice nazwali guza, jakiego wykryto u ich córki.

Blanka jest bardzo dzielną pacjentką; nie prosi o pieniądze. Natomiast każdego dnia, gdy widzi listonosza, pyta mamę, czy przyniósł on coś dla niej. Dziewczynka 20 września obchodzi 4 urodziny. Sprawmy, aby ten dzień był dla niej szczęśliwy, a listonosz dostarczy jej torbę pełną urodzinowych kartek.
Każdy, kto chce dołączyć do akcji, wykonuje kartkę w domu, a następnie przynosi ją do skrzynki przy pokoju nauczycieli wychowania fizycznego. Termin - do 13. 09. 2021 r. Zebrane kartki wyślemy do dziewczynki.
Mała wskazówka! Blanka kocha dinozaury, więc kartki z tym motywem z pewnością sprawią jej najwięcej radości.

Joanna Włodarczak
Katarzyna Główczak
Kamila Czamańska