Tradycyjnie 17 września przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątanie Świata”. W grupach przedszkolnych przeprowadziliśmy zajęcia dydaktyczne pt. „Myślę, więc nie śmiecę”.

Przedszkolaki z 0aW prezentują plakatPrzedszkolaki z grupy 0aP uczą się w jaki sposób prawidłowo segregować śmieciNajmłodsi przedszkolacy kolorują kosze do segregacji śmieci 

Mikołaj i jego papierowe kosze do segregacjiPrzedszkolaki z 0aW wykonują plakatWspólna rozmowa na temat poprawnego segregowania śmieciPrzedszkolaki z grupy 0aP ze swoimi pracami

Jest to hasło tegorocznej akcji. Uczyliśmy się segregować odpady („Osobno papier, osobno szkło, osobno plastik - zapamiętaj to!”). Obejrzeliśmy też film edukacyjny pt. "Segregujemy dla przyszłości". Ponadto wykonaliśmy plakat promujący piękno naszej planety i zachęcający do dbania o nią. Starsi przedszkolacy ozdabiali rysunki przedstawiające Ziemię, a najmłodsi odpowiednio kolorowali i sklejali papierowe kosze do segregacji. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z dbaniem o środowisko i segregacją śmieci. Celem zajęć było uwrażliwienie na czystość i piękno naszej planety.

Wanda Olejnik
Kamila Czamańska
Klaudia Bryl

Sprzątanie Świata 2021

W trzeci weekend września w całej Polsce odbywała się akcja „Sprzątanie Świata”. Do udziału w tej ważnej inicjatywie włączyli się również uczniowie naszej szkoły.

Uczeń klasy 5a Oliwier Nowak który porządkuje teren wokół boiska w Przysiece Polskiej

Dzieci z klas I-III rozpoczęły sprzątanie od najbliższego otoczenia - podwórek i ulic przed swoimi domami. Natomiast starsi uczniowie wybrali się na poszukiwanie dzikich wysypisk śmieci. To na podstawie ich pracy i sporządzonej przez nich dokumentacji już wkrótce powstanie mapa zagrożeń prezentująca miejsca wymagające uprzątnięcia.

Zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy, że wszyscy odpowiadamy za stan przyrody naszej okolicy; troska o nią to wspólny obowiązek!

Katarzyna Główczak