W poniedziałek, 20 września przedszkolaki i uczniowie klas czwartych naszej szkoły spotkali się z panią policjantką z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Przedszkolaki z Wonieścia pozują do zdjęcia z maskotką Sierżantem Pyrkiem i policjantkąUczniowie klasy czwartej pozują do zdjęcia z policjantkąUczniowie klasy drugiej w Wonieściu pozują do zdjęcia z maskotką Sierżantem Pyrkiem i policjantką

Najmłodszych odwiedził także sierżant Pyrek (maskotka), który pomagał oswoić trudne tematy bezpieczeństwa. Dzieci poznały niełatwy charakter pracy policjanta oraz jego umundurowanie z akcesoriami.

Policjantka omawia zagrożenia związane z korzystaniem z InternetuUczniowie klasy pierwszej w Wonieściu pozują do zdjęcia z policjantkąPrzedszkolak ogląda policyjne kajdanki

Starsi mieli okazję do rozmowy, zadawania, często trudnych, pytań. Było też oglądanie i analiza filmików o niezagrożonym zachowaniu. Bogatsi o nowe informacje, z przypomnianymi zasadami bezpiecznego zachowania w domu, szkole, na ulicy ruszamy w nowy rok szkolny!

Pedagog szkolny