27 września 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz w szkole filialnej w Wonieściu odbył się Dzień Języków Obcych. Tym razem nasze kroki skierowaliśmy do Kraju Kwitnącej Wiśni – Japonii.

Uczniowie 8a Emanuel Kostrzewski jako Saitama i Magdalena Bogusza jak Pikachu rowiązują quizUczennice klas piątych malują znaki kanji oraz przenoszą przedmioty pałeczkamiSzkolny obiad zupa japońska filet z kurczaka w sezamie i ryż z sosem curry

Z tego powodu uczniowie przebrali się za postacie lub w stroje związane z Japonią, przygotowali gazetki na temat tego kraju oraz stosowali zwroty grzecznościowe po japońsku. W klasach I-III wykonano także prace plastyczne, uczono się liczyć do 10 po japońsku oraz zapisywać liczby w kanji – systemie japońskich znaków logograficznych. Natomiast uczniowie klas IV-VIII mogli sprawdzić się w quizie z wiedzy o historii, geografii oraz kulturze japońskiej, pokazać swoje umiejętności posługiwania się pałeczkami, a także zapisać pędzlami wybrany znak kanji.
Do szkolnej stołówki także zawitała Japonia. Na „obiadowiczów” czekała zupa japońska, filet z kurczaka w sezamie oraz ryż z sosem curry.
Po podsumowaniu wyników konkurencji w klasach IV-VIII okazało się, że pierwsze miejsce zajęła klasa 8a, drugie klasa 4a, a trzecie 7a. W indywidualnym konkursie na najlepsze przebranie wygrała Daria Skotarczak z 7b, drugie miejsce zajęła Daria Szczerbal z 5a, a trzecie Emanuel Kostrzewski z 8a. Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i wspaniałą zabawę!

ありがとうございました (arigatou gozai mashi ta)

Wiecej zdjęć w Galerii

Mariusz Wawrzeniecki