W słoneczną sobotę 2 października wolontariuszki SKW wyruszyły na wyprawę do Poznania w ramach projektu Centrum Inicjatyw Społecznych realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele.

Natalia Zapłata przy wyrabianiu ciasta na rogalaWolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariusza zwiedzają Stary Rynek w PoznaniuWolotariuszki przy sadzeniu tulipanów 

Pogoda od samego rana dopisywała, dlatego nie obeszło się bez spaceru po Starym Rynku i podziwiania pięknych kamienic. Ważnym punktem wycieczki była wizyta w Rogalowym Muzeum - tam, podczas pokazu, dziewczyny mogły poznać szczegóły tradycji wypieku świętomarcińskiego rogala. Warsztaty zakończyła legenda o poznańskich koziołkach, które można było podziwiać z okna muzeum. Wielką niespodzianką okazały się spotkania z wolontariuszami z Białorusi, Hiszpanii oraz Ukrainy. Podczas prezentacji przedstawili oni idee wolontariatu; każdy powiedział o sobie kilka słów. Prelekcja odbywała się w języku angielskim. Później był czas na wspólne zabawy, które okazały się dobrą okazją do doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Kulminacyjnym punktem dnia była wspólna inicjatywa z poznańskimi działaczami oraz wolontariuszami zagranicznymi: sadzenie tulipanów z intencją pozostawienia swojego śladu w przestrzeni.
Pełne wrażeń, nowych doświadczeń oraz chęci dalszego rozwoju czekamy na kolejne tak fantastyczne warsztaty.

Opiekun SKW