Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej w czasie zajęć rozmawiały o zwierzętach przygotowujących się do zimy (także o zwierzętach leśnych). Aby utrwalić temat, wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do lasu w Racocie. Tam spotkały panią leśnik, która zaproponowała spacer.

Dzieci stoją przed paśnikiem i słuchają Pani jak opowiada o zwierzętach leśnychjpgDzieci z grupy 0a podczas pobytu w lesieGrupa najmłodszych przedszkolaków przed autobusemPani leśnik prezentuje dzieciom liść dębu

Pani Magda ciekawie opowiadała o lesie i jego mieszkańcach. Pokazała przedszkolakom paśnik i wyjaśniła, jak pomaga się zwierzętom, zwłaszcza w okresie przedzimowym. Swoją lekcję uatrakcyjniła planszami, które przedstawiały leśnych mieszkańców. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali tych opowieści.
Przedszkolaki przywiozły ze sobą do szkoły dary lasu (liście, kasztany i żołędzie). Niektórzy, zwłaszcza najmłodsi, po raz pierwszy mieli okazję jechać autobusem. To była udana i pouczająca wycieczka.

Kamila Czamańska
Klaudia Bryl