Pogoda sprzyja jesiennym wyprawom do lasu. W środę 20 października kolejna grupa uczniów naszej szkoły udała się na wycieczkę do lasu w Racocie.

Olivier i Bartek szukają darów jesieniPoznajemy pracę leśnikaZajęcia edukacyjne w lesieUczniowie klasy 3 poznają czym jest lizawka

Dzieci z klasy 3a spacerowały, obserwując przyrodę. Poznały też pracę leśnika. Pani Magda opowiedziała im, w jaki sposób leśnicy troszczą się o las i jego mieszkańców. Dzieci dowiedziały się, jakie rośliny i zwierzęta zalicza się do poszczególnych warstw lasu. Największe zaciekawienie budziły sprzęty, które leśnicy wykorzystują w swojej pracy, takie jak: lizawka, paśnik, budki lęgowe. Zajęcia zakończyły się przypomnieniem zasad bezpieczeństwa i ekologii w lesie.

Bożena Okupniczak