25 i 26 października 2021 r. uczniowie klas pierwszych szkoły w Starej Przysiece Drugiej oraz filii w Wonieściu zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas zajęć zapoznali się z działalnością biblioteki, obejrzeli krótki filmik o korzystaniu z niej oraz posłuchali pięknej opowieści pt. „O dzieciach, które kochają książki”. Następnie złożyli uroczystą przysięgę i po raz pierwszy wypożyczyli książki. Na pamiątkę tego wydarzenia klasy otrzymały dyplom i „Życzenia książki”, natomiast każdy pierwszoklasista dostał zakładkę.

Uczniowie klasy pierwszej w Starej Przysiece Drugiej wypożyczają książki w bibliotece szkolnejUczniowie klasy pierwszej w Starej Przysiece Drugiej z wypożyczonymi książkamiUczniowie klasy pierwszej w filii w Wonieściu z wypożyczonymi książkami

Marlena A. Stróżyńska