29 października świętowaliśmy Dzień Dyni. Z tej okazji dzieci z grupy 0aP i 0bP przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo.

Dzieci z grupy 0a prezentujące napis Dzień DyniNajmłodsi przedszkolacy ze swoją panią ubrani w kolorach dynijpgPrzedszkolaki podczas wyklejania dyni plasteliną

Przedszkolaki poznały różne odmiany dyń, opowiadały o ich kształtach i kolorach. Dowiedziały się również, że dynia to bardzo zdrowe warzywo. Dzieci z grupy 0bP obejrzały prezentację multimedialną o dyni, natomiast dzieci z grupy 0aP wzięły udział w wielu zabawach z dynią w roli głównej. Przedszkolaki z obydwu grup wykonały również dyniowe wyklejanki.

Lenka i jej papierowa dyniaSzymon i jego wyklejana dyniaWojtek i jego wyklejanka dynia

Szerokie uśmiechy na twarzach dzieci potwierdziły, iż był to wspaniały dzień.

Klaudia Bryl
Kamila Czamańska