Poranny posiłek odgrywa znaczącą rolę w życiu każdego człowieka. Pomaga w przyswajaniu wiedzy, w koncentrowaniu się na zajęciach i… dodaje apetytu na dodatkowe aktywności umysłowe. Dlatego dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie ze szkoły filialnej w Wonieściu po raz kolejny wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”.

Zdjęcie kanapki Mikołaja WilczkowiakaOla i jej pyszne śniadaniekanapki wykonane przez uczniów klasy 1wuczniowie klasy 1w z piramidą żywienia

6 listopada 2021 r. przeprowadzono zajęcia na temat roli śniadania, wartościowych posiłków oraz zdrowego stylu życia. Dzieci układały własną piramidę żywienia oraz jadłospis (według wytycznych). Następnie wykorzystały swoją wiedzę w konkursie kulinarno-fotograficznym ,,Zdrowe, fantazyjne kanapki", który polegał na przygotowaniu w domu, a następnie sfotografowaniu swojego śniadania. Uczniowie wykazali się pomysłowością w tworzeniu zabawnych i oryginalnych kanapek.

Zdjęcie kanapki Agaty KlupśZdjęcie kanapki Marcela KoniecznegoZdjęcie kanapki Patrycji KaczmarekZdjęcie kanapki Tobiasza Ruty

Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych podopiecznych. Niech śniadanie w czasie pandemii daje nam wszystkim prawdziwą moc!

Magdalena Zapłata
Renata Frąckowiak
Wanda Olejnik

 

W ramach ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” i z okazji Dnia Zdrowego Śniadania dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I - III ze Szkoły w Starej Przysiece Drugiej podczas zajęć rozmawiały o racjonalnym odżywianiu, poznały piramidę zdrowego żywienia.

Filip ze zdrową kanapką i pudełkiem owocowo warzywnym20211105 084929 2Franio i Kuba jedzą zdrowe śniadanko pełne warzyw i owoców

Dowiedziały się także, jak ogromne znaczenie dla dobrej kondycji człowieka ma picie wody. Wszyscy milusińscy w tym dniu zjedli zdrowe, urozmaicone śniadanko pełne warzyw i owoców. Mamy nadzieję, że tak będzie zawsze!

Bułka z żółtym serem i zestaw świeżych warzyw w pojemniku śniadaniowymZestaw świeżych owoców w pojemniku śniadaniowymPojemnik ze świeżymi warzywami i kanapkaUczennica klasy 1aP i jej posiłek pełen witamin

Kamila Czamańska
Klaudia Bryl
Grażyna Szymkowiak
Bożena Okupniczak
 Donata Kowalczyk