25 listopada w szkole w Starej Przysiece Drugiej oraz w filii w Wonieściu przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3 obchodzili Dzień Pluszowego Misia.

Pomimo tego, że misiowi przyjaciele musieli zostać w tym roku w domu, to było dużo zabawy, radości i uśmiechów na twarzach dzieci.

Misiowa gazetka przedszkolaków z oddziału 0b

Dzień ten rozpoczął się od poznania genezy Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie są gatunki niedźwiedzi, poznali misie z różnych bajek oraz posłuchali czytanych przez bibliotekarkę fragmentów tekstów – o Czarnym Nosku i Misiu Uszatku.

Dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Były to misiowe zakładki, misie z rolki, papierowe opaski na głowę, kolorowanki, wycinanki i wyklejanki wizerunków różnych misiów. Przedszkolaki z oddziału 0bP otrzymały od swojej pani gipsowe figurki misiów do pomalowania oraz mogły zrobić sobie zdjęcie w misiowej budce.

DawidLenkaTymek i Emilka z Ob kolorują misieMisie wykonane przez uczniów klasy 1aMisie wykonane przez przedszkolaki z Wonieścia

Uczniowie klasy 2aP z własnoręcznie wykonanymi zakładkamiUczniowie klasy 1W z własnoręcznie wykonanymi misiowymi zakładkamiUczniowie klasy 3a prezentują swoje misiowe prace

W tym dniu wszyscy bawili się, słuchając piosenek o misiach oraz uczestnicząc w różnych zabawach ruchowych np. podczas zajęć wychowania fizycznego. Można też było zrobić sobie „misiowe selfie”.

Lenka w misiowej fotobudceMisiowe selfie uczniów klasy 1WUczniowie kl. 2W prezentują swoje maski zakładki i misie z rolkiUczennice z kl. 2aP z rysunkami przedstawiającymi misie

Nieobecne w tym dniu dzieci mogły zapoznać się z różnymi materiałami związanymi z misiami na zespole bibliotecznym na platformie Microsoft Teams.

Kamila Czamańska, Wanda Olejnik,
Donata Kowalczyk, Ewa Łaszczyńska-Maćkowiak,