W środę 24 listopada najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła weterynarz pani Karolina Szul ze Śmigla. Przyjechała z gościem - z labradorką Koriną.

Dzieci z grupy 0bP z panią weterynarz i pieskiemPani weterynarz zakłada pieskowi ochronny kombinezon pooperacyjnyWeterynarz pokazuje dzieciom pieska i tłumaczy jak należy o niego dbać 

Przedszkolaki serdecznie przywitały panią weterynarz; z jeszcze większym entuzjazmem zareagowały na pieska. Pani Karolina opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Wyjaśniła, jakie zwierzątka leczy i na czym to polega. Pokazała, jak zakłada się opatrunek, kołnierz ortopedyczny czy skafander pooperacyjny psu; zaprezentowała torbę weterynarza i jej zawartość. Wyjaśniła też, jak należy dbać o nasze pupile i co zrobić, kiedy chorują. Był też czas, kiedy najmłodsi mogli zadać pytania oraz opowiedzieć o swoich zwierzakach.
To była pouczająca lekcja o pracy weterynarza. Na koniec spotkania chętne dzieci mogły poczęstować pieska przysmakiem i go pogłaskać.

Kamila Czamańska