W listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy Dni Klimatu. Głównym celem akcji było uświadomienie wszystkim przyczyn i skutków zmian klimatu oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

Szkolna wystawa eko toreb wykonanych przez uczniów klas I VIII ze szkoły w Przysiece oraz Wonieścia w ramach szkolnych obchodów Dnia Klimatu

W klasach 4 - 8 w ramach zajęć z wychowawcą przeprowadzone zostały zajęcia "Klimatyczni - co każdy z nas może zrobić dla ochrony klimatu”, natomiast w klasach 1 - 3 „Przyjaciele klimatu”. Efektem aktywności uczniów były różnorodne plakaty i gazetki ścienne. Pamiętajmy, że cały czas w naszej szkole segregujemy odpady!
Dodatkowo chętni uczniowie z klas I - VIII wykonali torby z ekologicznym przesłaniem. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i udowodniły, że zamiast używać plastikowych „reklamówek” można własnoręcznie i w prosty sposób wykonać przyjazną środowisku torbę. Każda praca była niepowtarzalna, oryginalna i wzbogaciła naszą szkolną wystawę „ekotoreb”. Pod względem liczby oddanych prac wyróżnili się uczniowie z klas I - III z Przysieki i z Wonieścia oraz uczniowie klas: 5b i 4b.
Niech do czasu kolejnej ekologicznej akcji w naszej szkole pozostanie w naszej pamięci myśl Floriana Plita:

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

Dziękujemy za zaangażowanie!

M. Jąder – Cwojdzińska
M. Szczepaniak-Krupa
K. Główczak