W styczniu obchodziliśmy w naszej szkole tydzień pamięci o Powstaniu Wielkopolskim.

 Mali powstańcy z klasy 2aWUczniowie klasy 8 stoją przed wystawą pamiątekOzdobna tablica na stole rogatywkami i pamiątkami z powstania

Uczniowie klas I – III przy dźwiękach melodii pieśni patriotycznych wykonali papierowe rogatywki. Klasy IV – VIII „zmieniły się” w oddziały powstańcze. Zostały im przekazane rozkazy oraz Śmigielski Kurier Powstańczy, który miał przybliżyć historię działań powstańczych na ziemi śmigielskiej. Zadaniem klas było przygotować rogatywki metodą origami oraz opracować krzyżówki zawierające najważniejsze informacje o wygranym powstaniu. Chętni uczniowie dostarczyli do szkoły fotografie miejsc pamięci związanych z tym ważnym wydarzeniem oraz pamiątki po swoich przodkach, którzy brali udział w Powstaniu Wielkopolskim.
Zwieńczeniem obchodów Święta Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego jest wystawa pamiątek, biogramów i zdjęć, pt. „Cześć Powstańcom, chwała!”, którą można podziwiać w holu szkoły do 16 lutego.