Karnawał to czas wesołych zabaw. W oddziałach przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu odbyły się baliki karnawałowe.

Dzieci z grupy 0aP w przebraniach na baliku karnawałowym 2Najmłodsi przedszkolacy ze swoją panią Kamilą w strojach karnawałowychPrzedszkolaki na baliku

Przy muzyce i tańcu uczestnicy przenieśli się w niezwykły świat baśni, magii i fantazji; pomogły w tym wielobarwne i niezwykłe kostiumy dzieci. Wśród przebierańców znaleźli się: Anna i Elza, piraci i kowboje, góral i góralka, strażacy, policjanci, biedronki, papuga, wróżki oraz inne postacie z bajek. Wielkim zaskoczeniem i niespodzianką było to, że niektóre panie też się przebrały. Dzieci z radością prezentowały swoje stroje oraz bawiły się przy ulubionej muzyce. Chętnie brały udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez nauczycielki. Starszaki z oddziału przedszkolnego w Starej Przysiece Drugiej dodatkowo wykonały maski karnawałowe i obejrzały tematyczną bajkę edukacyjną. Najmłodsi mogli również zrobić sobie zdjęcie na „fotościance”. Po skończonej zabawie wszyscy byli trochę zmęczeni, ale zadowoleni.

Franciszek jako wesoły klaun 2Taniec przebierańców z grupy 0bLenka jako Elza 2

Balik bardzo podobał się dzieciom - szczególnie tym najmłodszym, które z wielkim entuzjazmem opowiadały o nim rodzicom. Przy wspólnej, miłej zabawie czas szybko minął. Na kolejne takie wydarzenie przyjdzie nam poczekać cały rok!

Kamila Czamańska
Klaudia Bryl
Wanda Olejnik