Walentynki to święto zakochanych - kojarzone z sercem, kolorem czerwonym, kartkami z życzeniami wysyłanymi do osób, które darzy się sympatią. W tym roku samorząd uczniowski dla wszystkich chętnych uczniów zorganizował pocztę walentynkową, za pośrednictwem której można było przekazać życzenia. Ponadto na uczniów od rana czekała słodka walentynka w postaci czekoladowej babeczki.

Uczniowie klasy 3aP prezentują kartki walentynkoweuczniowie klasy 4a podczas zajęć lekcyjnych w walentynkiuczniowie klasy 4b podczas zajęć w WalentynkiUczniowie klasy 3a w Walentynki 

W salach lekcyjnych i na korytarzach dominowała czerwień - stanowiąca główny kolor garderoby wszystkich uczniów i będąca „tarczą ochronną” przed niezapowiedzianymi kartkówkami

Słodka walentynka muffinka czekoladowa
Samorząd uczniowski dziękuje Piekarni Marka Gidaszewskiego z Przysieki Polskiej za przygotowanie dla naszych uczniów słodkich przysmaków.

Katarzyna Główczak

Walentynki w przedszkolu

Dzieci z grupy 0aP ubrane na czerwono podczas WalentynekNajmłodsi przedszkolacy w walentynkowych barwach ze swoimi serduszkami

W poniedziałek, 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu walentynki. Tego dnia dzieci i wychowawczynie ubrały się na czerwono. Młodsze i starsze przedszkolaki podczas zajęć wykonały piękne kartki walentynkowe dla swoich najbliższych. Zapoznały się również z tradycją i patronem owego święta. Starsze dzieci kolorowały obrazki związane z walentynkami oraz rozwiązywały zagadki, a młodsze wyklejały kontur serca kolorowym papierem. Na koniec wszyscy obejrzeli tematyczną prezentację oraz ze smakiem zjedli otrzymane tego dnia słodkie upominki.

Klaudia Bryl
Kamila Czamańska

 

Dzień świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!

Przedszkolaki z Wonieścia z czerwonymi balonamiUczniowie klasy 2W z dyplomami za udział konkursie plastycznym

Poniedziałek 14 lutego upłynął w szkole filialnej w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni - wszystko to z okazji walentynek. Jak co roku zorganizowano pocztę walentynkową, uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowali serduszka i kartki walentynkowe, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Nie zabrakło również słodkich niespodzianek w postaci lizaków i cukierków.

Uczestnicy konkursu z klasy 1Uczniowie klasy 1 na tle walentynkowej dekoracjiWalentynkowe prace konkursowe

Dzieci w czasie zajęć obejrzały prezentację na temat walentynek, brały udział w grach i zabawach tematycznych, wykonały piękne prace plastyczne, którymi udekorowały klasy. Pamiętajmy o tym , że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.
Z okazji święta zakochanych zorganizowany został również konkurs na najpiękniejsze serce. Pierwsze miejsce zajęły: Maja Kasprzak (kl. I) oraz Maja Piątek (kl. II). Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy dużo miłości!

Wanda Olejnik
Renata Frąckowiak
Magdalena Zapłata