W ostatnim tygodniu lutego w oddziałach przedszkolnych realizowano projekt pt. „Mój wymarzony zawód”.

Dzieci z grupy 0aP prezentują swoje prace pt. Kim chcę zostać w przyszłościDzieci z młodszej grupy w strojach dotyczących zawodu marzeńPielęgniarka szkolna mierzy ciśnienie Lence 

Podczas zajęć przedszkolaki poznały wiele ciekawych zawodów; wypowiadały się np. na temat pracy swoich rodziców, opowiadały też o zawodzie, który chciałyby wykonywać, gdy dorosną. Wykonywały różnorodne zadania, np. dopasowywały przedmioty charakterystyczne dla danego zawodu. Starsza grupa nauczyła się pięknej piosenki; wszyscy wykonali wspaniałe rysunki. Przygotowano też pracę plastyczną pt. „Fryzjer”, podczas której dzieci tworzyły wymyślne fryzury z kolorowej bibuły. Młodsze dzieci stworzyły plakat prezentujący wybrany zawód. Najmłodszych przedszkolaków odwiedziła szkolna pielęgniarka, która opowiedziała o swojej pracy. Podsumowaniem projektu był quiz dotyczący zawodów oraz zaprezentowanie się dzieci w strojach nawiązujących do wybranych zawodów.

Dzieci z grupy 0aP podczas wykonywania pracy plastycznej pt. FryzjerPlakat przedstawiający rolnikaKubaFranciszekWojtek_i_Kamil_malują_siebie_wykonujących_wymarzony_zawód.jpg

Projekt ten był dla wszystkich doskonałą zabawą i obszerną lekcją z preorientacji zawodowej.

 Kamila Czamańska
Klaudia Bryl