W poniedziałek, 21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Tego dnia na uczniów klas 4-8 czekało wiele atrakcji i konkurencji.

Uczennice klasy 7a z panią wiosnąuczestniczka konkursu plastycznegoWiosenny pokaz mody uczniów klas czwartych i piątych

Uczniowie klasy 8a z panią wiosnąZwycięzcy wiosennego pokazu mody

Dzieci, zgodnie z hasłem przewodnim, ubrały się w wiosenne stylizacje. Królowały kwiaty, słoneczne barwy, wianki na głowach oraz okulary słoneczne na nosie. Szkołę odwiedziła Pani Wiosna, która chętnie pozowała do zdjęć ze wszystkimi przebranymi osobami. Uczniowie rozwiązywali wiosenne łamigłówki; w konkursie plastycznym projektowali strój dla wiosny oraz sprawdzili swoją kondycję podczas skoków przez skakankę. Na zwycięzców poszczególnych konkurencji czekały nagrody.

Więcej zdjęć w Galerii

Katarzyna Główczak

 

21 marca to pierwszy dzień wiosny. Dzieci z oddziałów przedszkolnych już wcześniej przygotowały się na jej powitanie. Obie grupy udały się autobusem do Śmigla. Dzieci tańczyły przy piosenkach „Mucha w mucholocie” i „Pszczółka Maja”; przedstawiły swoje Marzanny - kukły symbolizujące odchodzącą zimę. Wszystkie maluchy zgromadzone na śmigielskim rynku radośnie powitały wiosnę, wykonując piosenkę na jej temat i machając do słoneczka. W niebo zostały puszczone balony w kolorach biało-czerwonych i niebiesko-żółtych. Zwieńczeniem spotkania było zawieszenie kolorowych wstążek w takich samych barwach na gaiku z wierzbowych gałązek.

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych gotowe na powitanie wiosnyGaik na Śmigielskim rynku przystrojony wstążkami w barwach Polskich i UkraińskichjpgGrupa 0b ze swoją panią i Marzanną na śmigielskim rynkuPrzedszkolaki podczas Pierwszego Dnia Wiosny na śmigielskim rynku

Wszystkie dzieci - uradowane z nadejścia wiosny - zadowolone wracały do swojego przedszkola.

Kamila Czamańska
Klaudia Bryl

 

21 marca 2022 roku w szkole filialnej odbył się konkurs piosenki. Uczniowie kl. 1 i 2 zaprezentowali się w wiosennym repertuarze. Oprócz pięknie zaśpiewanych utworów dzieci przygotowały odpowiednie kostiumy i rekwizyty, które dopasowano do treści piosenek. Ideą konkursu było rozwijanie zamiłowania do muzyki, wspólna zabawa i odkrywanie talentów wokalnych wśród naszych uczniów. Wszyscy występujący zaprezentowali się rewelacyjnie. Najwyższe oceny otrzymali: Zuzanna Hajduk, Franciszek Frąckowiak, Maja Piątek oraz Patrycja Kaczmarek. W nagrodę za piękne występy dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Detektywi z kl.1 szukający zwiastunów wiosnyPrace uczniów wykonane na podstawie własnych obserwacjiUczestnicy konkursu piosenki o wiośnie

Inną atrakcją w tym dniu była gra terenowa, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie. Dzieci zamieniły się w czasie zabawy w detektywów, którzy na terenie szkolnego ogrodu szukali zwiastunów wiosny. Wszyscy działali samodzielnie i, jak przystało na detektywów, nikt nie zdradzał znalezionych przez siebie tropów przed kolegami i koleżankami. Zabawa była bardzo udana. Po upływie określonego czasu i wspólnej naradzie okazało się, że zwiastunów wiosny znaleziono naprawdę sporo.
Detektywi z Wonieścia ogłaszają: WIOSNA NADESZŁA!!!

 R. Frąckowiak
M. Zapłata