Co roku 22 marca obchodzony jest Dzień Wody. W naszej szkole upamiętniliśmy go razem z Polską Akcją Humanitarną. Celem akcji było zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że dostęp do czystej wody to prawo człowieka. Zwróciliśmy także uwagę na to, iż na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej i jesteśmy za to współodpowiedzialni.

Uczniowie klasy 3 prezentujący zwierzęta żyjące w wodzieUczniowie klasy 1W pozują do zdjęcia przebrani za krople wodyUczniowie klasy 2W na tle dekoracji związanej z Dniem Wody

Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w lekcjach wychowawczych przygotowanych na podstawie scenariusza PAH, przygotowali „wodny” wystrój sal szkolnych oraz rozgrywali „Wodne Quizy” - mimo trudnych pytań świetnie sobie poradzili.

Dekoracja tablicy z okazji Dnia WodyPraca plastyczna dotycząca wodyGazetka ścienna z informacjami na temat wody

Pamiętajmy! Oszczędzanie wody to za mało! Dla przyrody możemy zrobić znacznie więcej!

M. Szczepaniak-Krupa
M. Jader – Cwojdzińska
K. Główczak