Młodszym uczniom naszej szkoły marzec upłynął bardzo pracowicie - pod znakiem zdrowia i projektów z nim związanych.
W klasie 1 realizowano projekt „Zdrowo jemy i rośniemy”, w klasie 2 „Zdrowym być”, a w klasie 3 „Ekologiczna żywność i czysta przyroda zdrowia nam doda!”.

2aP Zajęcia pt. Ruch to zdrowie2aP Zajęcia z panią dietetyk na temat zdrowego odżywiania. Uczennica podczas wykonywania ćwiczeń

W czasie zajęć uczniowie omawiali zasady zdrowego odżywiania i poznali „piramidę zdrowia”. Na temat zdrowego odżywiania i higieny odbyły się spotkania z pielęgniarką szkolną i dietetykiem panią Agatą Szwarc.

Gazetka ścienna z informacjami o zdrowym odżywianiu2aP Podsumowanie projektu Zdrowym być - gazetka ścienna

Uczniowie klasy 2 wzięli udział w zajęciach „Ruch to zdrowie” prowadzonych przez panią Joannę Włodarczak.
Efektem realizacji projektów są różnorodne i ciekawie wykonane prace plastyczne. Dzieci klas 1-3 wzięły też udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kosz pełen zdrowia”.

Prace plastyczne na konkurs Kosz pełen zdrowia

Nie zabrakło również prezentacji artystycznych. Klasa 2 przygotowała inscenizację piosenki pt: „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”, a klasy 1 i 3 krótkie przedstawienia inspirowane wierszem Jana Brzechwy „Na straganie”. Inscenizacje te zaprezentowano wśród przedszkolaków.

2aP_Śpiewanie_Piosenki_o_niezdrowym_jedzeniu.jpgInscenizacja w wykonaniu uczniów klasy 1Inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy 3

Jednym z elementów projektu klasy 3 było uprawianie rzeżuchy i zaprowadzenie dziennika obserwacji, gdzie dzieci systematycznie odnotowywały swoje spostrzeżenia.

Bożena Okupniczak
Grażyna Szymkowiak
Irena Klemenska

Projekt edukacyjny o zdrowiu

Warsztaty kulinarne w klasie 2W

W ramach działań na rzecz zdrowia uczniowie kl.1. i 2. ze szkoły filialnej w Wonieściu realizowali projekt ,,Dbam o zdrowie". W czasie zajęć dzieci tworzyły własną piramidę zdrowia, robiły soki owocowe, rozwiązywały quizy, wykonały album ,,Owocowe love" z przepisami na zdrowe przekąski oraz przygotowały przedstawienie pt. ,,Doktor Zdrówko i witaminy".
Projekt dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń oraz podniósł ich świadomość na temat zdrowego trybu życia.

Magdalena Zapłata
Renata Frąckowiak