31 marca 2022r. odbył się finał Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkoły podstawowej. Zmagania objął swym patronatem Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla.

Błażej Marta i Mateusz z dyplomami uczestnictwa w konkursie matematycznymFranek, Emanuel i Jakub z dyplomami uczestnictwa w konkursie matematycznymLaureaci konkursu matematycznego w towarzystwie Przewodniczącego Rady miejskiej Śmigla

Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: dla klas 4-6 oraz 7-8. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Błażej Wojciechowski, Marta Frąckowiak i Mateusz Krauze (z klas piątych) oraz Emanuel Kostrzewski, Franciszek Czapla (z klas ósmych) i Jakub Jóźwiak (z klasy siódmej).
Miło nam poinformować, że laureatem konkursu w starszej grupie wiekowej został Jakub Jóźwiak, zdobywając trzecie miejsce. Jakub, rywalizując z ósmoklasistami, wykazał się dużymi umiejętnościami matematycznymi i udowodnił, że matematykę można zastosować do rozwiązywania problemów w każdej dziedzinie życia codziennego.
Wszyscy laureaci konkursu z gminy Śmigiel spotkali się 4 kwietnia w szkole w Czaczu i odebrali nagrody ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi i życzymy kolejnych sukcesów!

Joanna Poprawiak