,,Nie podziwiając przyrody, każdy staje się jakby uboższy,
traci ważną dla człowieka wrażliwość"

Helena Bechlerowa

6 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1. i 2. ze szkoły filialnej w Wonieściu wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do lasu w Racocie. Celem wyprawy było poznanie środowiska leśnego, rozbudzenie zainteresowań jego pięknem i bogactwem oraz rozumienie potrzeby ochrony przyrody.

Oddział przedszkony z panią leśnik przy hotelu dla owadówZajęcia przyrodnicze z panią leśnikPieczenie kiełbas przy ognisku

KLasa 1W z panią leśnik przy hotelu dla owadówKlasa 2W z panią leśnik przy hotelu dla owadów

Pani leśnik opowiedziała nam o wielu ciekawostkach, jakie kryje las. Ukazała nam fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się m.in. jaka jest różnica między rogami a porożem, jak odróżnić jelenia od sarny, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne zimą, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane itd. Dzieci spędziły miło czas w otoczeniu pięknej, relaksującej przyrody. Zwieńczeniem wycieczki było ognisko. Świeże powietrze pobudziło apetyt na pieczone kiełbaski.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i z pewnością zachęciło wszystkich do częstego obcowania z przyrodą.

Magdalena Zapłata
Renata Frąckowiak
Wanda Olejnik