„W zdrowym ciele zdrowy duch” - pod takim hasłem realizowano w naszej szkole projekt promujący zdrowie. Od czwartku 31.03 do piątku 08.04 uczniowie zmagali się z wyzwaniami, których najważniejszym celem była promocja: zdrowego stylu życia, prawidłowych relacji rówieśniczych i dobrej zabawy. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie przygotowali „Talerz zdrowia”.

Mecz piłki ręcznej uczniów klasy 5a i 5bUczniowie klasy 8a podczas głosowania w konkursie na najżyczliwszego nauczycielaZwycięzcy w konkursie najżyczliwszy kolega koleżanka z klasyZosia Wawrzyniaka kontra Beniu Tic podczas gry kółko krzyżyk

Dzień pierwszy był dniem warzywno-owocowym. Uczniowie wykonali przebrania w formie owocu i warzywa - w wylosowanym wcześniej kolorze. Pary zaprezentowały również taniec z balonem do piosenki „Witaminki”.

Dzień drugi to dzień zagadek o sporcie. Jego miłośnicy mogli wykazać się wiedzą na temat różnych dziedzin i najlepszych zawodników.

Kolejny, trzeci, był dzień artystyczny. Uzdolnieni plastycznie uczniowie wykonali na boisku kredą obraz warzywno-owocowy, a całe klasy mogły wykazać się talentem muzycznym, śpiewając piosenkę o wybranych warzywach i owocach.

Dzień czwarty był dniem aktywności. Podczas zajęć z wychowania fizycznego rozegrano turnieje klasowe, a w czasie przerw uczniowie zaangażowani byli w konkurencje sportowe takie jak: skoki przez „sznura” czy rzuty do celów.

Obraz owoco warzywny narysowaną kredą przez uczniów naszej szkołyPROJEKT W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCHTalerze zdrowia wykonane przez uczniów klas IV-VIIITalerze zdrowia wykonane w ramach projektu W zdrowym ciele zdrowy duch

Piątego dnia rozwiązywano zagadki o zdrowiu - wspólnie wypełniano krzyżówki, wykreślanki i sprawdzano wiedzę na temat zdrowych nawyków żywieniowych.

Dzień szósty nosił miano „Dnia życzliwości i uśmiechu”. Opracowano klasowe zasady przywitań. Ponadto uczniowie każdej klasy wybrali najbardziej życzliwego kolegę lub koleżankę oraz nauczyciela. Zwycięzcom tej konkurencji medal życzliwości wręczyła Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Pawłowska-Górna.

Najbardziej życzliwi to:
4a - Barbara Wawrzynowska,
4b - Florian Gidaszewski,
5a - Błażej Wojciechowski,
5b - Marta Frąckowiak,
7a - Anna Stróżyńska,
7b - Bogna Sadowska,
8a - Martyna Dłużyk,
8b - Zofia Wawrzyniak i Franciszek Czapla
oraz pani Joanna Włodarczak.
Gratulujemy zaszczytnego tytułu.

Dzień siódmy to Dzień Zdrowia Psychicznego - szczegółowo opisany w kolejnym artykule.
Dzienniki projektu będące dokumentacją realizowanych zadań będą wystawione w bibliotece.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły za zaangażowanie, pomoc i wspólną zabawę SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!

Pamiętajmy:
W zdrowym ciele zdrowy duch,
Zdrowy duch to zdrowe ciało.

M. Szczepaniak-Krupa
J. Włodarczak
B. Zandecki