W ostatnim przed przerwą świąteczną dniu nauki naszą szkołę odwiedził niespodziewany gość: zając wielkanocny. Wywołał on uśmiech na twarzach nie tylko młodszych, ale również starszych. Na każdego w tym dniu czekał słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

Dzieci z grupy 0b z koszyczkami pełnymi słodkości od zajączkaDzieci z oddziału przedszkolnego ciągnące pana zająca za uszy 2Dzieci z oddziału przedszkolnego z panem zającemPan zając w klasie 7a

Więcej zdjęć w Galerii

 Katarzyna Główczak

Warsztaty z zajączkiem

Wielkanoc to święto radości i życia. W naszym regionie kojarzy się z nią także zajączek, który przynosi dzieciom słodkości.

Uczniowie klasy 3a podczas malowania zajączkówUczniowie klasy 3 podczas warsztatówMikołaj i Lena podczas warsztatów zdobią swoje zajączki

Szymek i Tymek suszą suszarką pomalowane zajączkiNajmłodsi przeszkolacy z własnoręcznie ozdobionymi zajączkami

Młodsi uczniowie i przedszkolacy już od kilku dni przygotowywali się do świąt. Na zajęciach rozmawiano o zwyczajach z nimi związanych, wykonano prace plastyczne i wysiano rzeżuchę. Dzieci przygotowały też koszyczki; w niektórych klasach i w oddziale przedszkolnym pani pedagog Ewa Łaszczyńska - Maćkowiak poprowadziła warsztaty. Dzieci malowały dużego, wyciętego ze sklejki zajączka, następnie suszyły go i ozdabiały. Największą radością tego dnia było poszukiwanie ukrytych przez zajączka koszyczków ze słodyczami. To był dzień pełen wrażeń. Wszystkie dzieci wracały do domu z uśmiechem na twarzach. Teraz będą czekać na święta w swoich domach.

Kamila Czamańska
Klaudia Bryl
Bożena Okupniczak
Grażyna Szymkowiak
Irena Klemenska