„Krajobrazy świata” - pod takim hasłem 27 kwietnia 2022 roku odbył się czwarty Powiatowy Konkurs Przyrodniczy, w którym uczniowie szkół podstawowych powiatu kościańskiego mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą.

Laureaci konkursu przyrodniczego w towarzystwie organizatorówUczestnicy konkursu przyrodniczego

IMG_0005-2.jpgIMG_0010-2.jpg

Organizatorem konkursu była nasza szkoła oraz Powiat Kościański, który był fundatorem nagród głównych. Otwarcia konkursu i powitania przybyłych gości dokonała dyrektor szkoły pani Małgorzata Pawłowska - Górna. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z 7 szkół; mieli oni do rozwiązania arkusz konkursowy, który zawierał 25 zadań przygotowanych przez nauczycielki: panią Magdalenę Szczepaniak - Krupę i Katarzynę Główczak (zadania - otwarte i zamknięte - dotyczyły zagadnień teoretycznych i praktycznych oraz wymagały umiejętności rozwiązywania zadań problemowych).

Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów:

I miejsce – Wiktoria Adamczak Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
II miejsceAnita Ciesielska Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
III miejsceMateusz Szymczak Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

Zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody, a uczestnicy i nauczyciele przygotowujący - dyplomy. Poczęstunek dla wszystkich został ufundowany przez „Piekarnię Gidaszewski TRADYCYJNE POLSKIE PIECZYWO” oraz Radę Rodziców.
Naszą szkołę godnie reprezentowali: Jakub Jóźwiak i Filip Frąckowiak. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i już zapraszamy na kolejne zmagania przyrodnicze w przyszłym roku.

Organizatorzy