,,W świecie ekologii’’ to temat projektu, który zrealizowany został w oddziałach przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej oraz w Wonieściu.

0aW Dbamy o wodę0aw Wiemy co nam daje las 2Hania Stasiu Maciej i Marysia podczas wykonywania pracy plastycznejChłopcy wykonują zadania o ekologii 

Głównym jego celem było rozbudzenie w dzieciach ciekawości poznawczej w kierunku rozumienia otaczającej przyrody, kształcenie nawyków ekologicznych oraz zachęcanie do dbania o naszą planetę. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody Dnia Ziemi - prowadziły obserwacje przyrody w terenie oraz nauczyły się piosenek o ekologii, segregowały śmieci do odpowiednich pojemników oraz wykonały plakaty i prace plastyczne związane z ekologią. Na koniec rozwiązywały ekologiczne zagadki oraz obejrzały prezentację dotyczącą dbania o środowisko. Najmłodsze dzieci w trakcie zajęć sadziły cebulki i poznały, jak ważne w przyrodzie są rośliny; pojawił się u nich interesujący gość – ślimak, miały więc okazję poznać go z bliska.

0aW Będziemy segregować śmieciFilip ze swoją pracą plastyczną Wesoła ZiemiaDzieci_z_grupy_0aP_prezentują_plakaty_wykonane_w_grupach.jpgTymoteusz nakłada ziemię do doniczkia Emilka sadzi swoje cebulki

Teraz już każdy przedszkolak wie, jak odpowiednio zadbać o zwierzęta, rośliny i całą naszą planetę.

Klaudia Bryl
Kamila Czamańska
Wanda Olejnik

 

Najmłodsi z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach proekologicznych online dotyczących segregacji śmieci. Zostały one  przeprowadzone przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo segregować odpady oraz jak zapobiegać ich powstawaniu. Obejrzały również ciekawą bajkę edukacyjną,  która uczyła, czym jest PSZOK. Wszyscy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z segregacją śmieci.

Dzieci z grupy 0aP podczas zajęć proekologicznychNajmłodsza grupa przedszkolna podczas warsztatów one line

Teraz już wiemy, co robić, by żyć na czystej planecie!

Klaudia Bryl
Kamila Czamańska
Bogdan Zandecki
Bernadeta Bartkowiak