Majowe święto dla wszystkich Polaków jest dniem szczególnym. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja 1791 r., która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą i wprowadzała zmiany zgodne z ideami oświecenia.

Uczniowie podczas apelu upamiętniającegoKonstytucję 3 MajaUczniowie podczas tańca z flagami

Podczas apelu młodzież przedstawiła krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła zebranym wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. Stała się ona również okazją do zaprezentowania talentów tanecznych i recytatorskich naszych uczniów. Wszyscy zebrani mieli okazję, by uzmysłowić sobie, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna Patriotyzm.

Najmłodsi uczniowie trzymający wykonane flagi narodowe

Bardzo dziękujemy pani Magdalenie Dwornik za pomoc w przygotowaniu materiałów, które uczniowie wykorzystali podczas efektownego tańca.

K. Główczak, J. Włodarczak
M. Szczepaniak-Krupa, Joanna Banaszak,
M. Jąder-Cwojdzińska, Joanna Poprawiak

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w szkole filialnej odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego w Wonieściu z symbolicznymi chorągiewkamiUczniowie klasy 1 prezentujący wykonane przez siebie rysunki nawiązujące do praw kontytucyjnych

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa I przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Było to również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.
Akademia była okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

R. Frąckowiak
M. Zapłata
W. Olejnik

3 maja poczet sztandarowy w składzie: Magdalena Bogusz, Agnieszka Glapiak i Jakub Jóźwiak uczestniczył w uroczystej mszy św. w Śmiglu upamiętniającej uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Poczet sztandarowy wraz z panią dyrektor podczas uroczystości w Śmiglu upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja