18 maja 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania piosenki o Arkadym Fiedlerze. Następnie uczniowie klas 1-3 wzięli udział w barwnym korowodzie.

Uczniowie przebrani za IndianUczniowie klas 1-3 podczas korowoduUczniowie tańczą belgijkę

W pięknych indiańskich strojach, przy dźwiękach skocznej muzyki, przemaszerowali ulicami Starej Przysieki Drugiej. Wesoły pochód przyciągnął uwagę mieszkańców, którzy podziwiali przebrania małych ,,Indian". Ponadto, podczas warsztatów plastycznych, dzieci wykonały piękne motyle, którymi przyozdobiły szkołę.

Uczennice_podczas_odszyfrowywania_tajnej_wiadomości.jpgGazetka o Patronie Szkołyjpg

Uczniowie klas 4-8 obejrzeli film ,,Po drodze", na podstawie którego stworzyli mapę podróży naszego patrona. Uczestniczyli także w grze terenowej ,,Śladami Arkadego Fiedlera", dzięki której mieli okazję poznać jego twórczość. Kompilacja zabawy na świeżym powietrzu i zagadek dotyczących literatury tego słynnego pisarza okazała się nad wyraz atrakcyjnym pomysłem dla uczniów.
Impreza zakończyła się wspólnym tańcem Indian, ,,belgijką" oraz wręczeniem dyplomów.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Kinga Kwaczyńska
Izabela Pieprzyk
Mariola Frąszczak
Magdalena Zapłata