Z okazji Dnia Mamy przedszkolaki z grupy 0aP oraz uczniowie klasy II ze Starej Przysieki Drugiej wzięli udział w warsztatach mydlarskich przeprowadzonych przez panią pedagog Ewę Łaszczyńską - Maćkowiak.

Dzieci obserwują zalewanie silikonowych foremekChłopcy z klasy 2aP dodają wybrane składniki mydełekPrzedszkolaki podczas przygotowywania swoich mydełekUczniowie 2aP z panią z gotowymi prezentami dla mam

Dzieci wykonały pachnące mydełka dla swoich mam. Samodzielnie wybierały kolory, zapachy oraz kształty. Następnie zalewały silikonowe foremki i cierpliwie czekały, aż mydełka będą gotowe. Ileż było przy tym radości i wspaniałej zabawy! Salę wypełniły cudowne zapachy lawendy, pomarańczy, róży, gumy balonowej i wiele innych. Gdy mydełka były gotowe, dzieci starannie zapakowały je do pudełeczek, ozdabiając je przy tym według własnego pomysłu. Te mydlarskie eksperymenty były okazją do stworzenia wspaniałych ,,dzieł sztuki'' oraz rozwijania wyobraźni dzieci.

Klaudia Bryl
Grażyna Szymkowiak