W piątkowe południe 3 czerwca na zaproszenie pana Wojciecha Ziemniaka blisko 50 uczniów naszej szkoły wyruszyło do Bydgoszczy na 4 Memoriał Ireny Szewińskiej - wyjątkowe święto sportu, które miało na celu uczczenie pamięci honorowego obywatela Bydgoszczy i najlepszej polskiej lekkoatletki Ireny Szewińskiej.

 Ania, Jakub, Konrad z maskotą zawodów w BydgoszczyUcznioiweklas 8a i 8b podczas zawodów lekkoatletycznych w BydgoszczySzymon Rzanny i Szymon Tulikowski podczas kibicowania zawodnikom Ucznioiwe klas ósmych podczas zawodów na stadionie w Bydgoszczy

Młodzież obserwowała takie konkurencje jak biegi kobiet na dystansach 100, 400 i 800 metrów oraz 100 i 400 metrów przez płotki, biegi mężczyzn na dystansach 100, 800 i 1500 metrów, a także 110 i 400 metrów przez plotki, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut młotem. Podczas memoriału mogliśmy podziwiać polskie gwiazdy sportu m. in.: Anitę Włodarczyk (trzykrotną mistrzynię olimpijską) oraz Malwinę Koproń w rzucie młotem, Piotra Liska w skoku wzwyż, który walczył z wicemistrzem olimpijskim z Tokio Christopherem Nilsenem. W rywalizacji panów obok Nowickiego i Fajdka wystąpił srebrny medalista Eivind Henriksen, Podczas imprezy Marcin Lewandowski (biegacz na dystansach średnich, brązowy medalista mistrzostw świata) podziękował za wielkie, sportowe emocje, pożegnał się z publicznością, gdyż kilka dni wcześniej ogłosił zakończenie kariery.

Ucznioiwe szkoły podstawowej im. Arkadego Fiedlera pod stadionem Zawiszy w Bydgoszczy 2

Uczniowie zagorzale kibicowali, dopingowali - szczególnie naszym polskim lekkoatletom. Wielu udało się zdobyć autograf. Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzy, wróciliśmy do domów. Już nie możemy się doczekać kolejnej wyprawy…

Joanna Włodarczak
Bogusław Zandecki