7 czerwca dzieci z grupy 0aP oraz 0bP wybrały się na wycieczkę do ,,Krainy smaków'' w Boszkowie.

Przedszkolaki ozdabiają czapkiDzieci podczas robienia bułekWyrabianie masła

Na miejscu czekało na przedszkolaków mnóstwo atrakcji; dowiedziały się m.in., jak żyli ich pradziadkowie oraz że kiedyś nie było prądu i wszystkie czynności trzeba było wykonywać ręcznie. Dzieci podjęły się wyzwania i samodzielnie wyciskały sok z jabłek, który później z chęcią wypiły, wyrabiały masło i piekły pyszne bułeczki. Każdy skosztował również tradycyjnego, wielkopolskiego dania, czyli ziemniaków z białym serem. Na koniec zaplanowano tańce przy skocznej muzyce akordeonu.

Przedszkolaki jedzą ziemniaki z białym seremRadosne tańce do muzyki

To był wspaniały i niezwykle radosny dzień!

Klaudia Bryl
Kamila Czamańska