Dnia 14 czerwca uczniowie klas czwartych wzięli udział w koncercie inaugurującym program "Jestem Coolturalny", który odbył się w Centrum Kultury w Śmiglu. Program ma na celu poszerzenie horyzontów muzycznych dzieci i młodzieży oraz uświadomienie, jak korzystny wpływ na mózg ma słuchanie muzyki i gra na instrumencie. Uczniowie będą poznawać muzykę klasyczną, jazzową, etniczną, a nawet komputerową.

Wsparciem dla programu jest facebookowy fanpage ,,Jestem Coolturalny 2021”, gdzie można posłuchać utworów wykonywanych podczas koncertów, poczytać ciekawostki na temat instrumentów muzycznych, zadawać pytania czy rozwiązywać quizy.
Podczas pierwszego spotkania uczniowie wysłuchali walca wiedeńskiego, tango, charlestona oraz dowiedzieli się, jak zbudowane są fagot i fortepian. Choć do Śmigla pojechały tylko klasy czwarte, dzięki podcastom na FB, każdy może stać się wytrawnym melomanem. Zaczynamy?

Agnieszka Wujczak-Kunc
Katarzyna Główczak
Michał Dolata