Bardzo nam miło poinformować, iż nasza szkoła zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „W TANDEMie raźniej. Profilaktyka uniwersalna w szkole i w domu” w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem konkursu było szerzenie idei dobrej profilaktyki w społeczności szkolnej poprzez angażowanie uczniów, pedagogów szkolnych, wychowawców, nauczycieli, rodziców, Samorząd Uczniowski. Do naszych zadań należało: przeprowadzenie przez wychowawców profilaktycznej lekcji wychowawczej, wykonanie gazetki profilaktycznej przez pedagoga i zorganizowanie Dnia Zdrowia Psychicznego.

głowa pełna problemów

Przy gabinecie pani pedagog pojawiła się intrygująca postać, na której głowie znalazło się mnóstwo symboli, problemów, myśli, obowiązków, które nosi każdy z nas, a które potrafią nadmiernie obarczać psychikę.
W klasach 1-3 uczniowie budowali przyjazny dom dla pająka. W tym wieku trudno jest definiować swoje i cudze emocje, łatwiej użyć metafory, dlatego naszym bohaterem był pająk (nie zawsze przyjemny, czasem nieakceptowany, ale pragnący uczuć i spokojnego domu)
Klasy 4-8 uczestniczyły natomiast w zajęciach warsztatowych, których wartością było rozpoznawanie właściwych postaw, świadomości emocjonalnej oraz umiejętności adekwatnego wpływania na dobrostan swój i innych.
Całości działań towarzyszyła wystawa książek dotyczących zdrowia psychicznego w naszej szkolnej bibliotece.

Nagrodę o wartości 1200 zł stanowią:

1,5 godzinna rada szkoleniowa dla grona pedagogicznego,
150 zł do wykorzystania w sklepie tandewarsztaty.pl,
elektrostatyczne arkusze marki SymbioMediaGroup,
nagrody plastyczne od marki AMOS I Fiorello.

Czujemy ogromną radość i satysfakcję!

Informacje na stronie TANDEM o zadaniach realizowanych w szkole

Informacje o naszych działaniach - strona szkoły 

Wyniki konkursu

Ewa Łaszczyńska