15 czerwca, podczas spotkania z Burmistrz Śmigla panią Małgorzatą Adamczak, nastąpiło wręczenie nagród laureatom oraz uroczyste podsumowanie V. edycji Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Śmigiel, który odbył się 2 czerwca w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej.

Laureaci 1. miejsca w kategorii klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece DrugiejLaureaci 2. miejsca w kategorii klas 7-8 ze Szkoły Podstawowej w Starym BojanowieLaureaci 3. miejsca w kategorii klas 7-8 ze Szkoły Podstawowej w ŚmigluLaureaci 3. miejsca w kategorii klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Czaczu

W rywalizacji w dwóch grupach wiekowych wzięły udział drużyny dwuosobowe. Zarówno w kategorii klas IV-VI, jak i klas VII-VIII w informatycznych zmaganiach zmierzyły się zespoły uczniowskie ze wszystkich szkół podstawowych gminy Śmigiel.

Laureat 1. miejsca w kategorii klas 7-8 ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece DrugiejLaureaci 2. miejsca w kategorii klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu

Podczas konkursu uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań, w których musieli wykazać się umiejętnościami obsługi edytora grafiki, edytora tekstu oraz arkusza kalkulacyjnego. Wykonanie zadań dostarczało uczestnikom nie tylko wiele emocji, ale przede wszystkim uczyło współpracy i wykorzystania w praktyce posiadanych umiejętności.

01Uczestnicy konkursu w czasie wykonywania zadań02Uczestnicy konkursu w czasie wykonywania zadań03Uczestnicy konkursu w czasie wykonywania zadań

Więcej zdjęć w Galerii

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas IV-VI

I miejsce Marcel Adamczak i Bartosz Stróżyński ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej
II miejsce Tadeusz Zimniak i Karol Kubiak ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
III miejsce Maja Konieczna i Julia Michalska ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu

W kategorii klas VII-VIII

I miejsce Filip Frąckowiak i Krzysztof Pawlak ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej
II miejsce Nicole Grześko i Tobiasz Hordziejewicz z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie
III miejsce Kinga Buchwald i Wiktor Braja ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu.

Gratulujemy!
Szczególne podziękowania, za zaangażowanie i wsparcie finansowe konkursu, kierujemy do sponsorów: pani Małgorzaty Adamczak - Burmistrz Śmigla oraz Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej.

Joanna Poprawiak