Środowe popołudnie było dniem szczególnym. Bowiem tego dnia najmłodsi z Oddziału przedszkolnego w naszej szkole obchodzili Dzień Rodziny. Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się na to wydarzenie. Tego dnia przedszkolaki przyprowadziły do przedszkola swoich rodziców.

Taniec dla mamy w wykonaniu najmłodszej grupyEmilka recytuje wierszyk dla tatyPiosenka dla mamy i taty w wykonaniu najmłodszych

Pociechy powitały ich wierszykami. Następnie zaśpiewano piosenki dla mamy i taty. W dalszej części dzieci przedstawiły układ taneczny. Zwieńczeniem części artystycznej było wręczenie rodzicom własnoręcznie przygotowanych prezentów. Potem przyszła pora na sportowe rywalizacje dzieci kontra rodzice. Było skakanie w workach, przenoszenie jajka na łyżce, skakanie na wyspach, chodzenie na nartach czy też przeciąganie liny. Ileż przy tym było emocji i radości.

Przeciąganie liny dzieci kontra tatusiowie


W dalszej części rodzice mieli za zadanie odnalezienie swojego portretu, czy też odgadnięcie zagadki „O kim mowa?” Śmiechu było co niemiara… Podsumowaniem tego dnia był słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.
To był wspaniały Dzień Mamy i Taty, który rodzice na długo zapamiętają, gdyż przygotowały go ich pociechy!

Kamila Czamańska