„Pasja wyprowadza ludzi poza ich samych, poza ich wady, poza ich niepowodzenia”
Joseph Campbell

Nie tylko nauką i obowiązkami żyje uczeń! Dlatego tegoroczny Dzień Pasji i Talentów trwał cały tydzień. Każdy przedszkolak i uczniak miał możliwość zaprezentowania swoich niecodziennych umiejętności, pasji i ciągle szlifowanych talentów. A wszystko pod hasłem „Zarażamy pasją”.

Animacje w przedszkoluDziewczęta podczas malowaniaBudowanie z klocków legoStylizacja ubioru 

W poniedziałek najmłodsi z grup przedszkolnych w Przysiece brali udział w spotkaniu, podczas którego prezentowali swoje zainteresowania: prace plastyczne, umiejętności akrobatyczne, taniec nowoczesny, śpiew. Każdy występ był wspaniały! Deszczowa pogoda nie pozwoliła na harce na świeżym powietrzu, ale wspólne zabawy w sali były atrakcyjnym dopełnieniem tego dnia.

Taniec połamaniec w wykonaniu przedszkolakaZabawy z przedszkolakamiPrezentacja rysunku wykonanego przez przedszkolaka

We wtorek do akcji wkroczyły klasy 4-8, które pracowały w grupach hobbystycznych: muzyczno – wokalnej, wędkarskiej, malowania pejzaży, wizażu, stylizacji ubioru, budowania z klocków lego, fotograficznej. W każdym zespole był lider, który prezentował swoją pasję, który zarażał nią kolegów i koleżanki. Emocje były ogromne. Powstały wspaniałe budowle z klocków, wyszukane fryzury, prace plastyczne. Natomiast grupa wędkarska i fotograficzna skupiła się na tajnikach i odkrywaniu tajemnic tych pięknych pasji. Zwieńczeniem było spotkanie wszystkich na sali gimnastycznej, wystawienie prac, wysłuchanie utworu przygotowanego przez grupę muzyczno – wokalną i obejrzenie pokazu mody.

Wizażyści przy pracyUczniowie prezentujący swoje prace plastycznePleciemy warkocze

Stylizacja fryzuryGrupa wędkarskaGrupa budowniczych z klocków lego

Inna perspektywa zdjęcie uczennicy z grupy fotograficznej z Zdjęcie wykonane przez uczennicę z grupy fotograficznejZdjęcie domina wykonane przez uczennicę z grupy fotograficznej

 W środę Dzień Pasji zawitał do Wonieścia. Tam uczniowie klasy pierwszej przygotowali krótkie filmiki, które pokazywały ich w sytuacjach realizacji swoich pasji, którymi okazały się taniec, jazda na rolkach, łowienie ryb czy hodowla zwierząt. Wykazali się dużym zaangażowaniem w projekt. Na świeżym powietrzu natomiast odbył się piknik przeplatany kreatywnymi zabawami i aktywnościami. Honorowym gościem pikniku był żółw, a najfajniejszą zabawą robienie ogromnych baniek mydlanych!

Dzieci puszczają bańki mydlaneZabawa z balonamiAnimacje w WonieściuUczennica trzymająca żółwia

Dominik podczas prezentacjiGabrysia i jej prezentacjaJazda konna - prezentacja TobiaszaLeon i jego taniec

Mikołaj i jego prezentacjaPrezentacja DawidaTaniec w prezentacji multimedialnejZabawa na rolkach - prezentacja Marcela

Ostatnim etapem celebrowania było spotkanie klas 1-3 w Przysiece. Każdy miał okazję zaprezentowania swoich umiejętności i upodobań. Tańce, śpiewy, akrobacje, piękne czytanie, zdolności matematyczne to główne atuty tych uczniów! A na miłe zakończenie czas na animacje, zabawy, konkursy, rywalizacje między klasami i bańki mydlane w rozmiarze XXL.
Czy za rok będzie równie ciekawie? Znając naszych uczniów, pokażą nam siebie w innej odsłonie, a my pokażemy ich ….szkolnej publiczności!!!

Ewa Łaszczyńska